جی پی اس دو فرکانسه ارزان
جی پی اس دو فرکانسه ارزان

جی پی اس دو فرکانسه ارزان

جی پی اس دو فرکانسه ارزان : پیش از اینکه به تشریح یا نحوه خرید جی پی اس دو فرکانسه ارزان بپردازیم ، نخست باید این مطلب را یادآوری کنیم که اصلاً جی پی اس دو فرکانسه چیست ؟

تعداد فرکانس های تحت پشتیبانی از سوی یک دستگاه

می دانیم که ماهواره هایی که برای سازمان یا کشورهای مختلف کار کرده و اطلاعاتی را به ایشان مخابره می کنند ، هریک تحت عناوین ، پهنای باند و فرکانس های مختلفی به انتقال داده های خود و مشاهداتشان از سطح زمین می پردازند .

به عنوان مثال همین سامانه GPS دارای 5 باند اصلی به نام های L1 ، L2 ، L3 ، L4 و L5 می باشد به ترتیب با فرکانس های 1575.42 ، 1227.6 ، 1381.05 ، 1379.913 و 1176.45 مگا هرتز مشغول انتقال اطلاعات به زمین هستند .

این تعدد باندها که در گلوناس روسیه ، بیدوی چین ، گالیلئوی اتحادیه اروپا و همچنین سامانه هایی نظیر QZSS ، NavIC ، GAGAN و … نیز دیده می شوند ، با بیان مطلبی یکسان با روش های گوناگون ، پیام خود را به گیرنده های خود رسانده و در کنار امکان رمزگذاری در برخی کانال ها ، این امکان را به برخی دستگاه ها و مخاطبین می دهند تا با دریافت ، دو ، سه یا چند سیگنال مختلف ، از قدرت تحلیل بالاتری برخوردار گشته نقطه مورد نظرشان را با خطای کمتری بیابند .

با عنایت به این توضیحات جی پی اس دو فرکانسه ارزان هم طبعاً به عنوان عضوی از خانواده محصولاتی که توانایی دریافت دو نوع فرکانس را دارند ، در حقیقت مرز بین بالاترین حد نیاز یک کاربر عادی و پایین تر خواسته یک کاربر در حوزه ای تخصصی بوده و به عنوان محصولی که در مسیریابی ، امور عمرانی یا برخی رشته های ورزشی خاص مانند کایت سواری کاربرد دارد ، مورد توجه متقاضیان زیادی قرار گرفته است .

جی پی اس دو فرکانسه ارزان

با ورود به مبحث جی پی اس دو فرکانسه ارزان ، پیش از هرچیز باید خاطر نشان کرد که ارزان بودن امری نسبی بوده و نباید آن را با واژگانی همچون رایگان یا با قیمتی نازل هم ارز بدانیم .

با گشت و گذار در میان برخی فروشگاه های تخصصی این محصولات ، می بینیم که گاهی جی پی اسی با قیمت چند ده میلیون تومان به فروش می رسد . بدیهیست که این مبلغ برای همگان ارزان و قابل هضم نیست ، اما چنانچه از دید یک متخصص یا فردی که دستی بر آتش چنین محصولاتی دارد نگاه کنیم ، خواهیم دید که ممکن است محصول مذکور وسیله ای ارزان قیمت به نسبت ویژگی ها و مزایایی که به نسبت رقبایش دارد بوده و خرید آن نیز عملی مقرون بصرفه باشد .

در موارد بسیاری برای همه ما پیش آمده است که محدودیت بودجه تخصیص داده شده به خرید یک محصول ، بزرگترین مانع ما برای ابتیاع آن کالا بوده است .

با گذر از بدیهیات و اینکه اگر فردی به منابع مالی نامحدودی متصل باشد ، بی تردید عامل قیمت ، دیگر نخستین دغدغه وی در انتخاب محصول مورد نظرش نخواهد بود ، گاهی اوقات عدم نیاز همیشگی به یک کالا ، کاربرد سطحی و عدم نیاز به خدمات پیچیده آن ، داشتن کالایی مشابه به آن با ویژگی هایی قابل توجه تر و نیاز به این محصول به عنوان یک پشتیبان از جمله عللیست که در کنار عدم تمایل به خرج کردن پولی زیاد ، به خرید جی پی اس ارزان از سوی متقاضیان این محصولات منجر می شود .

خرید جی پی اس دو فرکانسه ارزان در چه مواردی توصیه می شود ؟

در توضیح وارد فوق ، فرض کنید در پی سنجش و محاسبه مساحت یک زمین زراعی با gps نقشه برداری هستید . در چنین مواردی اگر شغل شما به نحویست که ایجاب می کند همواره این عمل را تکرار کنید ، بدیهیست که به محصولی بادوام و قدرتمند ولو گران قیمت نیاز دارید ، چرا که هزینه های تعویض وتعمیر مکرر این محصول به مراتب از ابتیاع نمونه ای گرانبها بیشتر است .

در همین رابطه گاهی هم پیش می آید که فردی تنها یکبار به این وسیله نیاز پیدا کرده و به دلیل عدم پیدا کردن نمونه ای برای اجاره یا قرض کردن ، به خرید جی پی اس دو فرکانسه ارزان روی آورده است . همانطور که می بینیم این وسیله به عنوان محصولی که شاید مجدداً به کار این فرد نیاید ، حتی اگر نمونه ای ارزان بی امکانات نیز باشد ، باز هم خرید آن توجیه پذیر است .

به عنوان عامل بعدی ، شاید بتوان عدم نیاز به همه امکانات محصولی گران قیمت را دلیل تمایل به خرید نمونه های ارزانتر بدانیم . فرض کنید برای انجام محاسبات روزانه خود به یک ماشین حساب نیاز دارید . طبیعیست که چنانچه این محاسبات از جنس خرید و فروش یا معاملات روزانه باشد ، به امکاناتی مانند محاسبه گر مشتق و انتگرال یا ماشین حسابی دارای فرمول های مثلثات با توانایی رسم نمودار نیاز ندارید .

در نتیجه اینکه در اینجا نیز همانند تهیه یک جی پی اس دو فرکانسه ارزان ، در اختیار گرفتن محصولی ارزانتر با امکاناتی محدود، تنها به این دلیل است که امکاناتی بیش از آنچه که ارائه می دهد نیاز ندارید ، پس سطح توقع شما از یک دستگاه در قیمت آن تأثیرگذار است .

سخن آخر

با توجه به این توضیحات ، مجموعه رایمند به عنوان سامانه رسمی و تخصصی عرضه جی پی اس های rtk ، نقشه برداری ، کاداستر ، مولتی فرکانس و سیماک ، آماده عرضه جی پی اس دو فرکانسه ارزان به متقاضیان این محصول می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *