جی پی اس سیماک
جی پی اس سیماک

جی پی اس سیماک

جی پی اس سیماک : با مشاهده سرفصل های اخبار روز ، گاهی به مفاهیمی پرتکرار اما گُنگی برای عامه مردم برمی خوریم که از سوی مراجع دولتی و قضایی اهمیت فراونی داشته و به دلیل اینکه یکی از مصادیق کلاهبرداری به حساب می آیند ، مجازات های سنگینی را نیز برای افرادی با چنین سوء رفتارهایی در پی دارد .

 

سامانه سیماک چیست

زمین خواری به عنوان یکی از مصادیق این توضیحات ، به سلسله اقداماتی گفته می شود که فرد یا مجموعه های خطاکار ، بواسطه رابط هایی که در سازمان های ذیصلاح (مانند شهرداری یا وزارت راه و ساختمان) دارند ، جعل اسنادی که انجام می دهند و شناختی که از خلاء های قانونی کسب می کنند کاربرد یک زمین دولتی یا شخصی را تغییر می دهند .

بدین ترتیب با استفاده از زمین یا ملک مذبور در مسیری جز آنچه برایش در نظر گرفته شده است (مثلاً تبدیل زمینی کشاورزی به مسکونی ) به ضایع کردن حقی که به عموم مردم داده شده است و کسب سود بیشتری برای ایشان دربر دارد می پردازند .
با توجه به این توضیحات ، در سال های اخیر طرح ها و قوانین بسیاری در سطح کشور مطرح شد که با چنین مشکلاتی مقابله کرده و مقدمات ارتکاب چنین دست درازی هایی به مال همه افراد یک جامعه را از بین برده است .

سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور که به اختصار سیماک نامیده می شود ، یکی از همین روش هاییست که با مبنا قرار دادن اطلاعات جامع و کامل همه املاک و اراضی ، به صورت سیستماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی زمینه بهره برداری های غیر قانونی از محیط و زمین خواری را از بین می برد .

سیماک و جی پی اس

این زیرساخت نرم افزاری که عملاً صدور مجوزهای ساخت و ساز در تمامی نقاط کشور را بر عهده داشته و علاوه بر ارائه همه اطلاعات مورد نیاز کاربران ، به تسریع امور اداری این کار نیز منتهی می شود ، برای استخراج دقیق و قابل قبول اطلاعات خود به وسیله ای نیاز دارد تا علاوه بر در دسترس بودن ، مورد تائید ادارات مذکور نیز باشد ، جی پی اس های UTM که در این مورد خاص آن ها را جی پی اس سیماک می نامیم .

زمانی که فرم سیماک را مطالعه می کنیم ، می بینیم که در کنار اطلاعاتی از قبیل استان و شهرستان قرار گیری بنای مورد نظر ، آدرس پستی و اطلاعات منحصر به فرد وقوع ملک ، ردیفی از اطلاعات درخواستی وجود دارد که بر مبنای جی پی اس سیماک طرح شده که نیازمند مختصه های عمودی ، افقی و زون ملک مورد نظر می باشد .

این اطلاعات که به عنوان آدرس هایی بدون نیاز به نام کوچه و خیابان مطرح بوده و حتی می تواند برای نقطه ای در میان دریا و صحرایی بیکران نیز به کار برود ، محل دقیق قرار گیری ساختمان مورد نظر را نشان داده و بدین واسطه شرایط شناسایی را برای مالک ، کارمندان سازمان های مربوطه و همچنین افراد نیازمند به استعلام های ثانویه (مثلاً خریداران یا شرکا) را فراهم می کند .

ویژگی جی پی اس سیماک رایمند

جی پی اس سیماک (به عنوان مثال جی پی اس مولتی فرکانس شمیم رایمند ) با امکان اتصال به سامانه‌ CORS ، قابلیت پشتیبانی از منظومه های مختلف ماهواره ای ، قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی تیلت سنسور ، قابلیت نصب بر روی موبایل به واسطه نرم افزار RaySurvey و امکان دریافت و پردازش تصحیحات شبکه هایی مانند iMAX و FKP این امکان را به متقاضیان امر می دهد که علاوه بر تعیین مختصات دقیق یک ملک ، متراژ و سایر اطلاعات کاربردی آن را نیز به سادگی استخراج کرده و در صورت نیاز به اداره مذکوز تسلیم نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *