گزارش اجرای طرح کاداستر استان اصفهان
طرح ثبت نام کاداستر استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی ثبت اصفهان؛ علی بهبهانی با بیان اینکه طرح برون سپاری تهیه نقشه عرصه املاک برای اولین بار در کشور در اصفهان اجرا می شود؛ درباره استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای این طرح سخن گفت. وی واگذاری بخشی از کارهای حاکمیتی به بخش خصوصی را یکی از سیاست های مهم در کشور عنوان کرد و افزود: سپردن برخی از کارها به خودشان یکی از عوامل رسیدن به سیستم اداری پویا می باشد.

مدیر کل ثبت استان اصفهان با تشریح اینکه برای تهیه نقشه های عرصه املاک و اراضی در سامانه شمیم یا تعیین موقیعت مکانی املاک از ظرفیت بخش خصوصی استفاده خواهدشد؛ به ماده 8 و تبصره 9 ماده 3 قانون جامع حدنگار اشاره کرد. وی ادامه داد: قانون گذار در این قانون به سازمان ثبت اسناد و املاک اجازه داده است تا برای تهیه نقشه از بخش خصوصی استفاده نماید.

بهبهانی به محدودیت های دولت برای جذب نیروی انسانی در دستگاههای دولتی در شرایط اقتصادی فعلی با وجود تحریم ها اشاره نمود و ابراز خرسندی کرد: سازمان ثبت با اجرای این طرح می تواند زمینه کسب معیشت خوبی را در کشور فراهم کند. وی مهم ترین دلیل در طولانی شدن بازه زمانی بازدید ادارات ثبت جهت تهیه نقشه املاک را حجم بالای کار در واحدهای ثبتی عنوان کرد و گفت: با عملیاتی شدن این طرح مشکلات موجود در مسیر خدمت مطلوب به مردم، مرتفع خواهدشد. مدیر کل ثبت اسناد و املاک طرح برون سپاری تهیه نقشه عرصه برای صدور املاک، مالکیت حاصل ماهها بررسی و جلسات سنگین و متعدد در سطح کشور و سازمان ثبت توصیف کرد.

ثبت نام طرح کاداستر اصفهان

ایشان طرح برون سپاری تهیه نقشه را به عنوان عیدانه سازمان ثبت به فارغ التحصلان رشته نقشه برداری معرفی کرد و توضیح دادند: تمامی افراد دارای مدرک نقشه برداری از دانشگاهها فارغ از اینکه عضو نظام مهندسی، کانون کارشناسان رسمی دادگستری، مرکز مشاوره قوه قضائیه هستند می توانند در این طرح فعالیت نمایند. بهبهانی بر همکاری مهندسین نقشه برداری که در حال حاضر بیکار هستند تأکید کردند و گفتند: این عزیزان نیز می توانند در زمینه تهیه نقشه کار کنند. وی درباره چگونگی ثبت نام نقشه برداران توضیح دادند و اذعان نمودند:

متقاضیان در مرحله اول تا پایان اردیبهشت سال جاری در سایت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان به نشانی  es.ssaa.ir رفته و ثبت نام نمایند و سپس با گذراندن دوره های آموزشی علمی و عملی و نیز دوره کارآموزی و کسب گواهینامه، موفق به دریافت کد اختصاصی جهت ارجاع کار خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *