فراهم شدن زمینه اشتغال نقشه برداران با اجرای طرح برون سپاری
فراهم شدن زمینه اشتغال نقشه برداران با اجرای طرح برون سپاری

فراهم شدن زمینه اشتغال نقشه برداران با اجرای طرح برون سپاری تهیه نقشه عرصه املاک

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، علی بهبهانی با بیان اینکه طرح برون سپاری تهیه نقشه عرصه املاک برای اولین بار در کشور در اصفهان اجرا می‌شود؛ درباره استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای این طرح سخن گفت.

وی واگذاری بخشی از کار‌های حاکمیتی به بخش خصوصی را یکی از سیاست‌های مهم در کشور عنوان کرد و گفت: سپردن برخی از کار‌های مردم به مردم یکی از عوامل رسیدن به سیستم اداری پویا است.

مدیر کل ثبت استان اصفهان با تشریح اینکه برای تهیه نقشه‌های عرصه املاک و اراضی در سامانه شمیم یا تعیین موقیعت مکانی املاک از ظرفیت بخش خصوص استفاده خواهدشد؛ به ماده ۸ و تبصره ۹ ماده ۳ قانون جامع حدنگار اشاره کرد.

بهبهانی ادامه داد: قانون گذار در این قانون به سازمان ثبت اسناد و املاک اجازه داده است تا برای تهیه نقشه از بخش خصوصی استفاده نماید.

وی به محدودیت‌های دولت برای جذب نیروی انسانی در دستگاه‌های دولتی در شرایط اقتصادی فعلی با وجود تحریم‌ها اشاره نمود و ابراز خرسندی کرد: سازمان ثبت با اجرای این طرح می‌تواند زمینه کسب معیشت خوبی را در کشور فراهم کند.

بهبهانی مهم‌ترین دلیل در طولانی شدن بازه زمانی بازدید ادارات ثبت جهت تهیه نقشه املاک را حجم بالای کار در واحد‌های ثبتی عنوان کرد و گفت: با عملیاتی شدن این طرح مشکلات موجود در مسیر خدمت مطلوب به مردم، مرتفع خواهد شد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک طرح برون سپاری تهیه نقشه عرصه برای صدور املاک مالکیت حاصل ماه‌ها بررسی و جلسات سنگین و متعدد در سطح کشور و سازمان ثبت توصیف کرد.

وی طرح برون سپاری تهیه نقشه را به عنوان عیدانه سازمان ثبت به فارغ التحصلان رشته نقشه برداری معرفی کرد و توضیح داد: تمامی افراد دارای مدرک نقشه برداری از دانشگاه‌ها فارغ از اینکه عضو نظام مهندسی، کانون کارشناسان رسمی دادگستری، مرکز مشاوره قوه قضائیه هستند می‌توانند در این طرح فعالیت نمایند.

بهبهانی بر همکاری مهندسین نقشه برداری که در حال حاضر بیکار هستند تأکید کرد و گفت: این عزیزان نیز می‌توانند در زمینه تهیه نقشه کار کنند.

وی درباره چگونگی ثبت نام نقشه برداران توضیح داد و گفت: متقاضیان در مرحله اول تا پایان اردیبهشت سال جاری در سایت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان به نشانی es.ssaa.ir ثبت نام می‌نمایند و سپس با گذراندن دوره‌های آموزشی علمی و عملی و نیز دوره کارآموزی و کسب گواهینامه، موفق به دریافت کد اختصاصی جهت ارجاع کار خواهند شد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک اصفهان به ضوابط و چارچوب‌های سازمان ثبت در برون سپاری تهیه نقشه عرصه ملک هم اشاره کرد و گفت: خط قرمز‌های سازمان در استفاده از این طرح، دریافت تعرفه بر اساس دستورالعمل‌ها و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم، دقت مطلوب نقشه ها، محدود بودن بازه زمانی و تهیه نقشه صرفاً توسط خود نقشه بردار می‌باشد.

 

فراهم شدن زمینه اشتغال نقشه برداران با اجرای طرح برون سپاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *