تنظیمات برداشت در حالت PPK
برداشت PPK

تنظیمات برداشت در حالت PPK

  • برای شروع برداشت ppk از منوی تنظیمات گزینه setting را انتخاب کرده و گزینه data logging را لمس نمایید.
  • Logging mode را از حالت disable به حالت static_kinematic تغییر داده و نرخ ذخیره سازی داده را در قسمت logging rate بر روی یک ثانیه تنظیم نمایید.
  • پس از انجام تنظیمات فوق، گزینه save را لمس نمایید. توجه داشته باشید که پس از انجام تنظیمات فوق، از خاموش کردن گیرنده، سر و ته کردن گیرنده، حمل و انتقال گیرنده از محیط های چالشی نظیر مجاورت دیوار و ساختمان های بلند، درختان، دکل های برق و غیره در بین نقاط بپرهیزید. از منوی start گزینه survey را انتخاب کنید.

توجه

توجه داشته باشید که حالت برداشت بر روی Average قرار داشته باشد. بدین منظور گزینه setting را انتخاب و measuring mode را از حالت topo به حالت Average تغییر داده و گزینه save را لمس نمایید.

جهت شروع برداشت، آیکون start GPS را انتخاب کنید. نام نقطه و ارتفاع آنتن را وارد کرده و گزینه measure را لمس نمایید. به دلیل تنظیم logging rate بر روی 1 ثانیه، در هر  ثانیه یک عدد به مقدار Epoch اضافه می شود. پس از گذشت مدت زمان لازم، جهت متوقف کردن برداشت، آیکون stop GPS را انتخاب کنید. برای مشاهده فایل های باینری ذخیره شده، از منوی تنظیمات، گزینه Data List را انتخاب کرده و گزینه Log file را لمس نمایید. جهت تخلیه فایل های باینری، گیرنده را از طریق کابل تخلیه به کامپیوتر متصل نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *