همگام با فناوری‌های روز دنیا
https://raymand.net/wp-content/uploads/2024/01/product-01.png

رایمند حامی اولین نشست تخصصی ملی نقشه ‌برداری در ایران

نوشته شده توسط ثمین نصر آزادانی | 30 آگوست 2023 | زمان انتشار: 22:51

رایمند حامی اولین نشست تخصصی ملی نقشه ‌برداری در ایران

اولین نشست تخصصی ملی نقشه‌برداری در روز ۱۹ مرداد ماه سال 1402 به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی و با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی، هیأت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور، اعضای نقشه‌بردار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها و همچنین کمیته تخصصی نقشه‌برداری نظام مهندسی ساختمان کشور توسط سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی در شهر مشهد برگزار گردید.

اولین نشست تخصصی ملی نقشه ‌برداری در ایران

این جلسه تخصصی که با محورهای گزارش اقدامات گروه تخصصی نقشه‌برداری شورای مرکزی، تصمیم گیری در خصوص تدوین مبحث نقشه‌برداری مقررات ملی ساختمان و تصمیم گیری در خصوص خدمات مختلف مهندسی نقشه‌برداری در حوزه ساختمان برگزار شد با حمایت شرکت مکان‌پرداز رایمند به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی که دغدغه پیشرفت حوزه نقشه‌برداری و حمایت از نقشه‌برداران در نشست‌های تخصصی برای پیشبرد هرچه بیشتر اهداف نقشه برداری ایران را دارد، برگزار شد.

نشست تخصصی ملی نقشه ‌برداری

در این نشست تخصصی ملی نقشه‌برداری که با حضور آقایان دکتر داوود دانشگر، مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی، دکتر سعید یزدانی، عضو هیات رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و دبیر اول اجرایی این سازمان، مهندس بشیر، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، مهندس مسعود دباغ، عضو نقشه‌بردار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان، برگزار شد درباره راهکارهایی برای حمایت بیشتر از نقشه برداران و استفاده از ظرفیت های موجود و افزایش تعرفه نقشه برداری و … نیز صحبت شد.

اولین نشست تخصصی ملی نقشه ‌برداری

در این نشست مهندس سحابی روشن، مدیرعامل شرکت مکان‌پرداز رایمند بعنوان عضوی از جامعه نقشه برداری ایران، ضمن بیان دغدغه‌ها و مشکلات نقشه‌برداران، خدمات شرکت مکان‌پرداز رایمند به جامعه نقشه‌برداری کشور شامل راه‌اندازی سامانه ملی سحاب، افزایش تعداد ایستگاه های سامانه شمیم و اجرای سامانه شمیم پلاس و تجهیز بسیاری از ادارات و ارگان های دولتی و خصوصی به ایستگاه های دائمی CORS را اقدامی برای بهبود و حذف این سری دغدغه ها و چالش ها برای نقشه برداران عزیز مطرح کرد.

همچنین ایشان درمورد ظرفیت شرکت مکان پرداز رایمند برای تولید دستگاه‌های تعیین موقعیت دقیق داخلی که قابلیت استفاده جهت برداشت و پیاده سازی نقاط، نظارت و پاسخگویی به استعلامات را دارند نیز سخنرانی نمودند.

رایمند حامی اولین نشست تخصصی ملی نقشه ‌برداری

در حاشیه این نشست، جلسه پرسش و پاسخی درمورد قابلیت گیرنده های GNSS در این حوزه کاری، ویژگی های منحصر بفرد این گیرنده ها در افزایش دقت و کاهش زمان برداشت و پیاده سازی و … برگزار گردید. همچنین امکان کار با گیرنده‌های رایمند برای حاضرین در این جلسه نیز فراهم بود.

نشست تخصصی ملی نقشه ‌برداری در ایران

در پایان این نشست، بیانیه مشترکی تنظیم و جهت اطلاع برای حضار قرائت شد.

در ویدئو زیر می‌توانید بخش‌هایی از این نشست را به تماشا بنشینید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *